Hlavní informace

Výuka

Absolventům bakalářského studijního programu poskytuje učební plán dostatečně široký základ v matematice, fyzice a teoretickou i praktickou průpravu ve všech základních chemických oborech, tj. ve fyzikální, anorganické, analytické, obecné a organické chemii a v biochemii. Na tomto základě jsou dále v magisterském stupni rozvíjeny specializované jaderně chemické disciplíny. Studenti mají na výběr se profilovat v oblasti aplikované jaderné chemie, chemie životního prostředí a radioekologie, či jaderné chemie v biologii a medicíně. Je možné absolvovat i doktorský studijní program. Katedra organizuje i speciální kurzy v rámci celoživotního vzdělávání, a to i na mezinárodní úrovni v rámci celofakultních, celostátních nebo celoevropských struktur. 

Katedra jaderné chemie garantuje výuku v bakalářských studijních programech

v navazujících magisterských studijních programech

a doktorského studia v oborech

 

Věda a výzkum

Vědecko-výzkumná činnost je zaměřena na radioekologii, výzkum chování radionuklidů a stopových prvků v životním prostředí, separaci radionuklidů a těžkých kovů, radioanalytickou chemii, radiofarmaceutickou chemii, na zneškodňování odpadů, využití radiačně chemických metod, modelování separačních a migračních procesů a na použití radionuklidů a ionizujícího záření ve výzkumu. 

 

Spolupráce s institucemi

UJV FP7 GRS JINR-modre chalmers c logo logo ujf FZU uni-logo logo nuvia

 

KJCH v obrazech

thumb 12 Fluorescence kuliček obsahujících uranthumb 2 Laboratoř AASthumb 5thumb 4 Laserthumb 11 UV lampythumb 6 Cela pro studium difúze izotopůthumb 7thumb 1 Laboratoř organických syntézthumb 1

logo KJCH

Kontakt

Břehová 7
Praha 1
115 19

tel.: +420 771 276 711


E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Web: www.jaderna-chemie.cz

Vedoucí katedry

doc. Ing. Mojmír Němec, Ph.D.

Zástupce vedoucího

prof. Ing. Jan John, CSc.

Tajemnice katedry

Ing. Miroslava Semelová, Ph.D.

Sekretářka katedry

Marie Kotasová

Přihlašovací jméno a heslo jsou stejné, jako do USERMAP (nebo KOS).

V případě ztráty nebo zapomenutí hesla či jména se obraťte na vašeho správce IT.