Hlavní informace

Aktuálně pro uchazeče

  • Radioaktivní den – 6. února 2025

    Jaderná fyzika nejsou jen reaktory! Objevte fascinující svět ionizujícího záření a jeho uplatnění v praxi. Všechny středoškoláky srdečně zveme na první ročník Radioaktivního dne — načerpejte inspiraci pro svou zářnou budoucnost setkáním s předními experty v oborech jaderné a radiační fyziky. Prostřednictvím přednášek, praktických cvičení i panelové diskuze vám představíme témata spojená s ionizujícím zářením, jeho využitím a radiační ochranou.

  • Staň se na den vědkyní – 2025

    Staňte se na den vědkyní se vším všudy – 11. února 2025 zažijete konferenci s odbornicemi z praxe i akademické sféry, dostanete prostor na sbírání kontaktů a odpovědi na svoje otázky, ale hlavně: vyzkoušíte si vědu na vlastní kůži. Vybírat můžete z témat od částicové fyziky přes robotiku až po přesnou kalibraci strojů. Akce je určená především studentkám středních škol a koná se při příležitosti Mezinárodního dne žen a dívek ve věděCílem je připomenout zásadní úlohu žen ve vědeckém světě a podpořit jejich přístup k vědeckému vzdělání a účast ve vědeckých aktivitách. Na organizaci se podílíme spolu s Fakultou strojní a Fakultou elektrotechnickou ČVUT ve spolupráci se Second Foundation, BNL-CZ a CERN-CZ. 

  • Vyhlášení náhradního a mimořádného termínu přijímacího řízení do bakalářských studijních programů pro akademický rok 2024 - 2025

    Vyhlášení náhradního a mimořádného termínu přijímacího řízení do bakalářských studijních programů Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze pro akademický rok 2024 - 2025

  • Den s lasery a fotonikou

    Svět laserů a fotoniky se v posledních desetiletích překotně vyvíjí s rychlostí, kterou jde přirovnat snad jen k vývoji výpočetní techniky. Abyste měli šanci se v tomto oboru zorientovat a pochopit, co nám přináší, připravili jsme pro vás "Den s lasery a fotonikou". Nahlédněte do světa špičkových technologií využívajících světlo a seznamte se s jejich možnostmi. Získejte přehled o příležitostech a výzvách, které na vás v této oblasti čekají, ať už přemýšlíte o základním výzkumu nebo praktickém využití. Setkejte se s významnými odborníky v oboru a potrapte je svými dotazy. Přijďte k nám a posviťte si s námi na svou budoucnost.

  • Den reaktorovým fyzikem

    Chceš zjistit, jak funguje jaderný reaktor? Vyzkoušet si měření neutronů v reaktoru? Víš, jak je potřeba poskládat palivo, aby reaktor fungoval? Na všechny tyto otázky Ti odpovíme na Dni reaktorovým fyzikem. Navštívíš s námi školní reaktory VR-1 a VR-2 a vyzkoušíš si měření důležitých fyzikálních veličin nezbytných pro provoz reaktoru. Mimo to pro tebe bude připraveno několik zajímavých přednášek z oblasti provozu jaderného reaktoru, jaderné bezpečnosti a vývoje energetiky. Den reaktorovým fyzikem pořádá Katedra jaderných reaktorů na školním reaktoru VR-1.

  • Staň se na den vědkyní – 2024

    Staň se na den vědkyní je za námi. Děkujeme všem zúčastněným a pokud se chcete ohlednout, jaký byl ročník 2024, můžete si prohlédnout fotogalerii ZDE, fotky ze cvičení z naší centrály v Břehové 7 jsou ZDE, cvičení Fakulty elektrotechnické najdete ZDE. Akce je určená především studentkám středních škol a koná se při příležitosti Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě. Je organizovaná ve spolupráci s BNL-CZ a CERN-CZ. 

  • Vyhlášení přijímacího řízení do bakalářských studijních programů Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze pro akademický rok 2024 - 2025

     

  • BeInspired: propojení fyziky a umění

    Nechte se inspirovat částicovou fyzikou a vytvořte vlastní výtvarné umělecké dílo nebo pohybovou choreografii v rámci celodenní akce pro středoškoláky BeInspiredZahajovací workshop se koná 26. ledna v naší centrále v ulici Břehová 7, Praha 1. Vaše práce budou vystaveny v Konferenčním centru Praha v rámci celosvětově nejprestižnější mezinárodní konference o částicové fyzice ICHEP2024, která se koná 18. – 24. července Praze.

  • Program Dne otevřených dveří

    V úterý 26. listopadu 2024 od 9 do 15 hodin uvítáme všechny zájemce o studium na Břehové 7, Praha 1. Přijďte zjistit, co vás zajímá, a poznejte svou budoucí alma mater! Nabízíme exkluzivní prohlídky, na které je třeba se předem registrovat.

  • Přípravný kurz matematiky a fyziky k přijímacím zkouškám a studiu na VŠ

    Chystáte se na technickou vysokou školu? Rádi byste ochutnali kousek vysokoškolské matematiky a fyziky, abyste nekupovali zajíce v pytli? Chcete mít jistotu, že jste připraveni na přijímací zkoušky? Přijďte na náš bezplatný kurz matematiky a fyziky, který vás provede vybranými kapitolami matematiky a fyziky a rozšíří vaše znalosti!

  • Zveme vás na setkání s Bohdanem Zronkem z ČEZ

    Hostem tradičního kolokvia bude Ing. Bohdan Zronek, který se z operátora Jaderné elektrárny Temelín vypracoval až na ředitele divize jaderné energetiky ČEZ. Téma: Jaderná energetika – proč chodit do školy?Pan Zronek umí nejen poutavě přednášet, ale je otevřený diskuzi a sdílení kontaktů i zkušeností. Začátek akce 8. listopadu od 16 hodin v místnosti B-103 na Břehovce.

  • Přijímací řízení do bakalářského a navazujícího magisterského studia

  • Den otevřených dveří na Jaderce v úterý 25. ledna 2022

    V úterý 25. ledna 2022 od 9.00 hod. pořádá Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze Den otevřených dveříZájemci o studium si budou moci prohlédnout chemické laboratoře, fúzní reaktor tokamak Golem, virtuální klinický urychlovač a další zařízení. Během dopoledne bude také probíhat série minipřednášek a v pravé poledne pak hlavní přednáška. 

  • Chystané akce pro studenty a pedagogy SŠ

    Jednoduchý a přehledný seznam termínů akcí, které FJFI chystá pro středoškoláky a jejich učitele, seznam veletrhů a výstav, kterých se FJFI účastní a také seznam nejdůležitějších termínů pro zájemce o studium na naší fakultě. Program akcí je průběžně aktualizován s ohledem na opatření přijatá v souvislosti s aktuální epidemickou situací.

  • Ohlédnutí za dnem otevřených dveří

    Máme za sebou on-line dny otevřených dveří na pracovištím v Praze i v Děčíně. Nestihli jste ani jeden? Nezoufejte. A mrkněte na naše stránky.

  • ČVUT a další univerzity nabízí studium jaderné chemie online celému světu

    Koordinovat výuku jaderné chemie, sdílet související odborné kurzy, soustředit dostupné materiály a nabídnout je zájemcům z celého světa je hlavním cílem celoevropských projektů ze série CINCH (Cooperation and education In Nuclear CHemistry). Celá série je zaměřena na spolupráci ve vzdělávání v oblasti jaderné chemie a je financována z evropských programů FP7 a Horizont 2020.

  • Vyřazování jaderných zařízení z provozu

    Chceš se stát expertem v jaderném oboru se specializací na vyřazování jaderných zařízení z provozu? Stejně jako jiná zařízení mají i jaderná zařízení omezenou životnost, jejich vyřazování z provozu a likvidace ovšem vyžadují mnohem odbornější a specializované znalosti než v případě běžných zařízení. Začni si plnit svůj sen již v tomto akademickém roce! Přihlášku můžeš podat až do 7. září 2020...a bez přijímaček!

  • Nevíš, kam po prázdninách? K nám na FJFI si můžeš podat přihlášku až do 7. září 2020!

    Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze pokračuje v přijímacím řízení do studia v Praze a Děčíně  a vyhlásila náhradní a mimořádný termín přijímacího řízenído studia pro následující akademický rok 2020-2021. Bližší informace poskytuje studijní oddělení fakulty. Postup přihlašování je dán směrnicemi děkana k přijímacímu řízení. Přihlášky do bakalářského a do navazujícího magisterského studia se přijímají až do 7. 9. 2020, a to i bezkontaktně. Přijímací zkouška do bakalářského studia je vzhledem k opatřením souvisejicím s pandemií COVID19 prominuta. Podrobnosti najdeš zde.

  • Akce pro studenty SŠ

    Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská pořádá, spolupořádá či podporuje různé aktivity pro studenty středních škol. Jejich základní přehled najdete na této stránce. Aktuální termíny pak můžete nalézt v Kalendáři akcí.

  • Doktorand Marek Matas získal Becquerelovu cenu za rok 2020

    Student doktorského studia na katedře fyziky FJFI, Ing. Marek Matas, získal ve čtvrtek 2. 7. 2020 1. místo ve francouzské ceně Becquerel, která oceňuje nejlepší výsledky mladých vědců na poli jaderné fyziky. Marek porotu zaujal svým výzkumem "Fenomenologie kvantové chromodynamiky vysokých energií", jeho relevancí pro urychlovačové experimenty budoucnosti, spoluprací se světovými špičkami a publikacemi v mezinárodních impaktovaných žurnálech. Cena zahrnuje finanční stipendium a měsíční stáž na libovolné francouzské instituci dle výběru laureáta. Srdečně blahopřejeme!

Přihlašovací jméno a heslo jsou stejné, jako do USERMAP (nebo KOS).

V případě ztráty nebo zapomenutí hesla či jména se obraťte na vašeho správce IT.