Nenechte si ujít

Typ obsahu
Kategorie
-

Oslavy 70 let FJFI

Naše fakulta vychovává odborníky nejen pro jaderný průmysl už 70 let. Od svých počátků rozšířila pole působnosti o další oblasti a významným způsobem přispěla k rozvoji technických a přírodních věd v Česku i ve světě.   Při této příležitosti je naplánováno slavnostní zasedání vědecké rady a kolegia v Betlémské kapli následované doprovodným programem na Břehové a večer Nocí na Jaderce. Všichni zaměstnanci i studenti jsou srdečně zváni.
-
-

Noc na Jaderce

Noc na Jaderce je večerní kulturně-vzdělávací akce pořádaná Studentskou unií při Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT, z.s. pro studenty a zaměstnance fakulty, jejich přátele, známé a v neposlední řadě také pro širokou veřejnost a firmy spolupracující s fakultou. Akce je to již poměrně tradiční, letos se bude konat její jedenáctý ročník.Jelikož jsme fakulta vědecká, nebudou na Noci na Jaderce chybět populárně-naučné přednášky významných vědeckých osobností, studentů a pracovníků fakulty. Po prostorách školy jsou pak umístěny různé zábavné experimenty. V prostorách studovny se pak po celý večer odehrávají koncerty menších (povětšinou studentských) kapel jako Hill Valley a Rotace rotace.Ač se tedy může zdát, že se jedná o akci spíše pro ty pohybující se v oblasti přírodních věd, není to pravda. Rádi bychom touto akcí ukázali, jak lidem z fakulty, tak i těm mimo ni, že naše škola není jen o učení, ale dá se na ní užít i mnoho zábavy. Dokážeme zajímavou a neotřelou formou oslovit nejen studenta či pracovníka v oboru, ale i ty, kteří toho třeba o vědě ani moc nevědí.Samozřejmě je naším hlavním cílem, aby se všichni účastníci dobře pobavili, strávili příjemný večer se svými známými, spolužáky, kolegy a mnohé se dozvěděli.
-

Mafia seminář: Yehuda Pinchover

11. listopadu od 12:00 v T212 vystoupí v rámci MAFIA semináře Yehuda Pinchover (Technion, Israel) s příspěvkem "On existence of minimizers for weighted Lp-Hardy inequalities on C1,γ-domains with compact boundary". Všichni jste srdečně zváni! 
-

Bažantrikulace

Každoročně pořádaná akce pro prváky je opět tady! Abyste se stali těmi pravými jaderňáky tělem i duší, nezbývá Vám nic jiného, než podstoupit pasování zlatým integrálem a následnou degustaci vody z reaktoru.
-

Chemie na ČVUT

Vzdělávací kurz pro učitele středních škol a jejich studenty s názvem Chemie na ČVUT pořádá univerzita ve spolupráci se Vzdělávacím institutem LETEC. Kurz je akreditován v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP). Účastníci z řad učitelů středních škol obdrží na závěr kurzu potvrzení o absolvování vzdělávací akce a studenti osvědčení o účasti.

Matematika pro život

Ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UK každoročně pořádáme jednodenní akci s názvem „Matematika pro život“. Na programu kurzu jsou vždy ukázky aplikací matematiky v průmyslové i akademické praxi. Přednášejí přední odborníci v jednotlivých oblastech. 
-

Gaudeamus Praha

U každoročního boje o studenty v Praze nemůžeme chybět. Těšíme se na vás na stánku ČVUT na Výstavišti v Letňanech.  Gaudeamus Praha | GAUDEAMUS  
-

Radioaktivní den

Jaderná fyzika nejsou jen reaktory! Objevte fascinující svět ionizujícího záření a jeho uplatnění v praxi. Všechny středoškoláky srdečně zveme na druhý ročník Radioaktivního dne — načerpejte inspiraci pro svou zářnou budoucnost setkáním s kolegy z oboru jaderné a radiační fyziky. Prostřednictvím přednášek, praktických cvičení i panelové diskuze vám představíme témata spojená s ionizujícím zářením, jeho využitím a radiační ochranou.
-

Staň se na den vědkyní

Akce je určená především studentkám středních škol a koná se při příležitosti Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě. Cílem je připomenout zásadní úlohu žen ve vědeckém světě a podpořit jejich přístup k vědeckému vzdělání a účast ve vědeckých aktivitách. Na organizaci se podílíme spolu s Fakultou strojní a Fakultou elektrotechnickou ČVUT ve spolupráci se Second Foundation, BNL-CZ a CERN-CZ.
-

Den reaktorovým fyzikem

Chceš zjistit, jak funguje jaderný reaktor? Vyzkoušet si měření neutronů v reaktoru? Víš, jak je potřeba poskládat palivo, aby reaktor fungoval? Na všechny tyto otázky Ti odpovíme na Dni reaktorovým fyzikem. Navštívíš s námi školní reaktory VR-1 a VR-2 a vyzkoušíš si měření důležitých fyzikálních veličin nezbytných pro provoz reaktoru. Mimo to pro tebe bude připraveno několik zajímavých přednášek z oblasti provozu jaderného reaktoru, jaderné bezpečnosti a vývoje energetiky. Den reaktorovým fyzikem pořádá Katedra jaderných reaktorů na školním reaktoru VR-1.