Hlavní informace


Poslední červnový týden ve znamení kvantových technologií

ČVUT ve spolupráci s agenturou CzechInvest, IBM a Tensor Ventures pořádá druhý ročník konference Quantum Day 2024, který proběhne 26. června v Národní technické knihovně v Praze. Tato významná událost se zaměří na nejnovější trendy a inovace v oblasti kvantových technologií, včetně kvantového počítání, komunikace a bezpečnosti.

Tiskovka

Konference nabídne platformu pro setkání vědců, průmyslových expertů a vládních představitelů, kteří budou diskutovat o budoucnosti kvantových technologií a jejich významu pro Česko. Kvantové technologie jsou klíčové pro posílení konkurenceschopnosti a technologické suverenity na globálním trhu.

Na akci vystoupí významní zástupci ministerstev, dále Petr Kavalíř, kvantový zmocněnec Úřadu vlády, Martin Švík z IBM a zástupci Tensor Ventures, agentury CzechInvest a ČVUT, včetně prof. Ing. Igora Jexe, DrSc. Akce přitáhne i zahraniční účast – vystoupí například zakladatel úspěšného kvantového startupu BEIT – Witold Jarnicki a Ray Harishankar, viceprezident IBM Quantum Safe.

Letošnímu Quantum Day předchází International Quantum Hackathon, který se koná od 24.–25. 6. pod záštitou doc. RNDr. Vojtěcha Petráčka, CSc., rektora ČVUT. Za ČVUT jsou organizátory Fakulta informačních technologií a Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská. Spolu s ČVUT hackathon organizují i CzechInvest, IBM a Tensor Ventures. Vítězové kvantového hackathonu a jejich inovativní řešení budou vyhlášeni přímo na pódiu během konference Quantum Day.

„Kvantové technologie v rukou startupů řeší palčivé problémy dneška. Od vývoje revolučních materiálů a zrychlení výzkumu léčiv až po optimalizaci financí a posilování kybernetické bezpečnosti. Investice do startupů v tomto oboru je investicí do inovací a transformace světa k udržitelnější a prosperující budoucnosti a naším cílem je do našeho projektu Technologická inkubace přivést více takových projektů a pomoci otevřít dveře k financování, infrastruktuře a mentoringu,“ uvedla Kristina Lišková, ředitelka ATM HUBu projektu Technologická inkubace agentury CzechInvest.

Tato akce je realizována v rámci projektu Podpora podnikavosti, který je součástí Národního plánu obnovy, komponenty 1.4. Digitální ekonomika a společnost, inovativní start-upy a nové technologie, financovaného z EU Nástroje pro oživení a odolnost.

Více informací o akci naleznete zde.

Kontakt pro média:
David Březina
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
725 155 542

Přihlašovací jméno a heslo jsou stejné, jako do USERMAP (nebo KOS).

V případě ztráty nebo zapomenutí hesla či jména se obraťte na vašeho správce IT.