Hlavní informace


Zajímá vás, co ukrývá Jaderka v centru Prahy? Přijďte na Den otevřených dveří na FJFI 28. listopadu

Přijďte nasát atmosféru špičkové univerzity s individuálním přístupem! Vědci na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze připravili řadu exkurzí a přednášek, kde si na své přijde opravdu každý. Od termojaderného fúzního reaktoru přes hi-tech lasery až po aplikace matematiky v systému dopravy. Také se dozvíte, jakými způsoby se dá detekovat neviditelné ionizující záření kolem nás.

DAV 6499

Hlavní program je v úterý 28. listopadu od 9 do 15 hodin na adrese Břehová 7, Praha 1. Tady najdete náš fúzní reaktor – tokamak Golem, ale také dozimetristy nebo laboratoře jaderné chemie. Mimochodem, naši chemici budou letos opět vyrábět zmrzlinu! Na Břehové budou probíhat všechny odborné přednášky s obrovským rozsahem témat: od kvantových technologií přes malé modulární jaderné reaktory až po vývoj futuristických materiálů v medicíně.

Můžete navštívit také naše sídlo u Karlova náměstí v ulici Trojanova 13, kde připravili program odborníci z katedry matematiky (můžete navštívit výkonný počítačový cluster) a z katedry fyzikální elektroniky (tam na vás čekají prohlídky laboratoře kosmických technologií a laserových systémů, nebo můžete nahlédnout do světa modelování fyzikálních experimentů).

V budově v ulici V Holešovičkách 2 najdete kromě jiného Laboratoř femtosekundového laseru FemtoLab – ta je vybavena laserovým systémem využívajícím technologii, která svým průkopníkům přinesla v roce 2018 Nobelovu cenu za fyziku. Zjistíte, jak funguje elektronový řádkovací mikroskop, a můžete si prohlédnout také průmyslovou počítačovou tomografii nebo laboratoř výzkumu generace XUV záření.

Kompletní informace o programu najdete na webu: dod.fjfi.cvut.cz

Přijďte se přesvědčit, že děláme techniku i vědu na světové úrovni. Spolupracujeme s odborníky z CERN, děláme špičkovou matematiku, vyvíjíme materiály pro letecký a kosmický průmysl, poskytujeme školení o jaderné bezpečnosti pro studenty a odborníky z celého světa.

Jsme jediná univerzita na světě, která má dva štěpné a jeden fúzní jaderný reaktor pod jednou „střechou“. Navíc uplatnění našich absolventů na trhu práce je 100%.

 

Kontakty pro média:

David Březina Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

+420 778 741 776

Přihlašovací jméno a heslo jsou stejné, jako do USERMAP (nebo KOS).

V případě ztráty nebo zapomenutí hesla či jména se obraťte na vašeho správce IT.