Hlavní informace

Instituce: FJFI

The Department of Physics at the Faculty of Nuclear Sciences and Physical Engineering at the Czech Technical University in Prague invites applications for a postdoctoral scholar position starting in or around July 2024. The successful candidate will work on the ATLAS Experiment at the LHC with Dr. Zdenek Hubacek. Analysis will be focused on investigation of events containing high pT jets collected by ATLAS in Run 3 to measure the inclusive jet and dijet cross sections. Position is initially available for 24 months with a potential for extension depending on the funding situation.


Instituce: DSE FNSPE

The Dean of the Faculty of Nuclear Sciences and Physical Engineering, Czech Technical University in Prague, invites applications for an associate professor (Established Researcher R3 or Leading Researcher R4) at the Department of Software Engineering. The call is open to exceptional candidates from all areas of research in Computer Science and Informatics that, in particular, include Software Engineering, Applied Informatics, Machine Learning and Artificial Intelligence, Mathematical Optimization, Software Optimization, Distributed, Parallel and Cluster Computing, Computational Geometry, Computer Graphics, Computer Vision, or Virtual Reality and Human-Computer Interaction.


Instituce: KSI FJFI

Děkan Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze vypisuje výběrové řízení na pozici docenta (etablovaného výzkumného pracovníka R3 nebo vedoucího výzkumného pracovníka R4) na katedru softwarového inženýrství. Výzva je určena výjimečným kandidátům ze všech oblastí výzkumu v počítačových vědách a informatice, které zahrnují zejména softwarové inženýrství, aplikovanou informatiku, strojové učení a umělou inteligenci, matematickou optimalizaci, optimalizaci softwaru, distribuované, paralelní a klastrové výpočty, výpočetní geometrii, počítačovou grafiku, počítačové vidění nebo virtuální realitu a interakci člověka s počítačem.


Instituce: Porta Educa

Hledáme studenty/ky posledních ročníků magisterského studia a studenty/ky doktorského studia technických vysokých škol pro lektorskou práci při vzdělávacích přednáškách na základních a středních školách na téma Energie pro bezemisní budoucnost.


Instituce: Úřad pro zahraniční styky a informace

Úřad pro zahraniční styky a informace Hledá pracovníka na pozici Chemik. 


Instituce: Úřad pro zahraniční styky a informace

Úřad pro zahraniční styky a informace hledá posilu na pozici – Informační analytik. Náplní práce bude především zpracování a obsahové vyhodnocování informací a metadat, zasazování vlastních informačních analýz do současného světového dění, anotace a překlady textů v cizím jazyce.


Instituce: Úřad pro zahraniční styky a informace

Úřad pro zahraniční styky a informace hledá posilu na pozici – kryptolog. Náplní práce bude analýza dostupných kryptografických informací, tvorba efektivních algoritmů pro kryptografické systémy či monitorování síťového provozu, analýza bezpečnostních rizik kryptosystémů a jejich řešení.


Instituce: Úřad pro zahraniční styky a informace

Úřad pro zahraniční styky a informace hledá posilu na pozici – analytik se zaměřením na energetickou bezpečnost. Základem práce bude vyhodnocování informací, zpracovávání analýz a podkladových materiálů na zadané téma.


Instituce: AMEDIS s. r. o.

Přijmi výzvu a staň se IT specialistou/kou pro moderní zdravotnickou techniku a otevři si dveře do světa technologických inovací.

Hledáme čerstvé absolventy VŠ se zaměřením na informatiku či elektro. Zkušenosti nejsou potřeba, důležitá je touha naučit se novým věcem.

Čeká tě zaškolení v zahraničí!!!

Tvým posláním bude instalace a servis medicínského SW a HW pro moderní a špičkové zdravotnické přístroje.


Instituce: AMEDIS s. r. o.

Posouvej obor kupředu a dělej smysluplnou práci.

Hledáme čerstvé absolventy VŠ z oboru radiologické fyziky / techniky a související obory se zájmem o radioterapii. Praktické zkušenosti v oboru radiační onkologie jsou výhodou.

Tvým posláním bude provádění přejímacích zkoušek (PZ) a zkoušek dlouhodobé stability (ZDS) lineárních urychlovačů, RTG ozařovačů a afterloadingových systémů. Dále poskytování aplikační podpory produktům Varian a IBA Dosimetry a vzdělávání kolegů v oblasti radioterapie.


Instituce: Apple Czech

The Core Biometrics team in Core OS software engineering organization responsible for development and integration of biometric technologies into Apple products is seeking a Software Developer Intern. We are looking for a creative and highly motivated intern to contribute to software implementation of Touch ID or Face ID features. In this role you will be working closely with the software development team in Prague.


Instituce: ÚJV

V Řeži u Prahy provozujeme vývojové a výzkumné centrum pozitronové emisní tomografie. Kromě komerční výroby již zavedených radiofarmak se zde věnujeme i vývoji nových preparátů. V oblasti radiofarmak patříme k nejmodernějším pracovištím ve střední Evropě. A teď potřebujeme nového kolegu, aby nám pomohl s obsluhou našeho cyklotronu.


Instituce: ÚJV

V Řeži u Prahy provozujeme vývojové a výzkumné centrum pozitronové emisní tomografie. Kromě komerční výroby již zavedených radiofarmak se zde věnujeme i vývoji nových preparátů. V oblasti radiofarmak patříme k nejmodernějším pracovištím ve střední Evropě.


Instituce: ČEZ

Skupina ČEZ hledá do týmu Analýz trhů a prognóz šikovnou posilu, pro kterou je práce s čísly denní chléb a ráda řeší komplexní problémy. Hledaný člověk bude aplikovat pokročilé matematické metody k modelování energetických trhů.

 


Instituce: FERMILAB

The MARS group in the Target Systems Department of the Accelerator Division at Fermilab is seeking candidates for a Research Associate position. The MARS code supports the laboratory’s projects at all stages, from planning to operations and beyond. 


Instituce: Faculty of Nuclear Sciences and Physical Engineering. Department of Dosimetry and Application of Ion

Who can apply?

We are looking for postdoc/junior researcher from around the world who:

  • is not more than 7 years after receiving PhD diploma in Physics or related domain,
  • has document(s) proving activity outside the territory of the Czech Republic for 2 years out of the last 3 years as of the date of commencement of mobility (e.g. professional CV, proof of PhD studies, etc.)
  • published at least five publications in peer-reviewed journals in the last three years,
  • is interested in environmental monitoring focused on radon activity concentration measurement, radon modelling and detection techniques
  • can start the 6 months fellowship between May 1, 2022 and September 1, 2022

Přihlašovací jméno a heslo jsou stejné, jako do USERMAP (nebo KOS).

V případě ztráty nebo zapomenutí hesla či jména se obraťte na vašeho správce IT.