Hlavní informace

Všechny dokumenty (veřejné i neveřejné) z Infotaje jsou nově přístupné na Sharepoint serveru ČVUT. Na fakultním webu už nebudou dostupné. Pro přístup na Sharepoint server je potřeba přihlášení uživatele ve tvaru Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a heslo ČVUT (stejný způsob přihlašování jako např. do MS Teams).

Úroveň přístupu k dokumentům je daná rolemi uživatelů v rámci databáze ČVUT. Uživatelé, kteří měli dříve přístup k neveřejným složkám Infotaje k nim budou mít automaticky přístup po prvním přihlášení, žádné další ověřování není třeba.

Důležité pokyny pro práci se SharePoint:

Pro vyplňění formulářů je třeba si formulář stáhnout. Prohlížeč Vám umožní formulář rozkliknout a bude Vám nabízet možnost přímého vyplnění. Tuto možnost nevyužívejte. Dostali byste se do slepé uličky opakovaných žádostí o editaci.

Postup při práci s formulářem:

  • Stáhněte si formulář z SharePoint. Vlevo zaškrtněte výběr formuláře. Nahoře zadejte Stáhnout (viz obrázek).

Stazeni formulare

  • Otevřete formulář u sebe v počítači.
  • Některé formuláře jsou uzamčené a mají vyplňovatelná pole. Pokud se Vám nedaří pole vyplňovat, pravděpodobně si potřebujete přepnout Word do editovatelné formy. Provedete v horní liště přepnutím Zobrazení=> Upravit dokument.

Zobrazeni formulare

  • Nyní můžete vyplnit dokument, uložit jej či odeslat k tisku.

Přihlašovací jméno a heslo jsou stejné, jako do USERMAP (nebo KOS).

V případě ztráty nebo zapomenutí hesla či jména se obraťte na vašeho správce IT.