Hlavní informace

Ve 2. ročníku národní soutěže Transfera Technology Day, která letos proběhla 21. října v Národní technické knihovně, bylo ČVUT v Praze zastoupeno hned dvakrát. Sošku za finálovou účast si odnesly oba projekty.

Prvním z nich je Zařízení na úpravu drátů pro implantační chirurgii Ing. Karla Tesaře z Katedry materiálů Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT se spoluúčastí účastí Ústavu struktury a mechaniky hornin AV ČR, v.v.i.. A druhým pak Podložka pro snímání zatížení a polohy pacienta autorů doc. Ing. Lukáše Vojtěcha, Ph.D., a Ing. Marka Nerudy, Ph.D., z Fakulty elektrotechnické ČVUT. 

Porota složená ze zástupců byznys komunity, investorů a organizátorů hodnotila komerční potenciál výzkumných projektů z českých vysokých škol a ostatních výzkumných organizací. Cílem akce je propojení byznysu a vědy za účelem získání zpětné vazby ke komerční připravenosti projektů a do budoucna i získání finančních prostředků pro perspektivní vědecké projekty.

V rámci soutěže bylo vybráno do finále 13 vědecko-výzkumných projektů. Kromě týmů z ČVUT v Praze se klání zúčastnily vědecké týmy z Národního ústavu duševního zdraví, Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR, Západočeské univerzity v Plzni, Univerzity Palackého v Olomouci, Univerzity Hradec Králové, Vysokého učení technického v Brně, Fakultní nemocnice Hradec Králové, Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, Masarykovy univerzity, Ústavu struktury a mechaniky hornin AV ČR, Ústavu geoniky AV ČR nebo Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Projekty, které se kvalifikovaly do závěrečného finále, mohou používat označení FINALISTA TRANSFERA TECHNOLOGY DAY 2021. Osvědčení je známkou kvality a může pomoci se zajištěním nejen finanční podpory. Finálové projekty také dostanou pozvánku do programu Technologické inkubace agentury CzechInvest, která na každý projekt může uvolnit až 5 milionů korun.

Máte-li také takový projekt, obraťte se na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., rádi vám pomohou.

 

transfera technology

Foto, zdroj: spolek Transfera.cz

Přihlašovací jméno a heslo jsou stejné, jako do USERMAP (nebo KOS).

V případě ztráty nebo zapomenutí hesla či jména se obraťte na vašeho správce IT.