Hlavní informace

Organizátoři 16. ročníku International Conference on Local Mechanical Properties (LMP 2024) by rádi poděkovali všem účastníkům, řečníkům a vystavovatelům za jejich příspěvky. Velmi si vážíme také podpory sponzorů akce a sdružení MecaNano. Akce se konala 29. až 31. května 2024 prostorách FJFI ČVUT v Praze.

DAV 9847

Na konferenci se sešlo 85 účastníků z 12 zemí. Program konference zahrnoval 45 ústních prezentací v 10 sekcích a 21 posterů. Vítězem soutěže o nejlepší poster LMP2024 se stal Matej Kubiš s příspěvkem "Nanoindentation analysis of high fluence helium ion irradiated Eurofer 97 and ODS Eurofer steels". Gratulujeme!

Na základě dlouholeté tradice a úspěchu předchozích ročníků se LMP stala uznávaným fórem v oblasti charakterizace materiálů na mikroskopické úrovni. Na konferenci se prezentují a diskutují nejnovější výsledky výzkumu a vývoje v oblasti materiálového inženýrství, experimentálních metod a modelování s cílem charakterizovat mechanické vlastnosti materiálů od nano až po mikro/mezoměřítko.

DAV 9856

Spolu s konferencí se během prvního dne konal i workshop pro členy projektu MecaNano, financovaném COST agency z fondů EU.

Mezi zvané řečníky patřili např. Dr. Marc Legros (CEMES-CNRS) a prof. Benoit Merle (University of Kassel), kteří jsou uznávanými odborníky v oblasti nano/mikromechanického testování materiálů.

Příští konferenci LMP bude organizovat Ústav materiálového výzkumu Slovenské akademie věd (SAV) v květnu 2026.

Přihlašovací jméno a heslo jsou stejné, jako do USERMAP (nebo KOS).

V případě ztráty nebo zapomenutí hesla či jména se obraťte na vašeho správce IT.