Hlavní informace

Instituce: KSI

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Popis nabídky

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská Českého vysokého učení technického v Praze patří mezi přední vědecké a vzdělávací instituce v České republice. Pokrývá široké spektrum oborů z oblasti matematiky, vědeckého softwaru, fyziky, chemie, materiálových věd nebo jaderného inženýrství. Katedra softwarového inženýrství (KSI) se věnuje výzkumu a vede kurzy v oblastech souvisejících s vědeckými výpočty a zpracováním dat, vizualizací dat, matematickým modelováním a optimalizací, strojovým učením, umělou inteligencí, atd. KSI zajišťuje kurzy pro studenty bakalářských, magisterských a také doktorských programů. Provozujeme laboratoř 3D tisku v Děčíně a spolupracujeme s řadou akademických institucí, firem, nemocnic a institucí veřejné správy. Několik členů katedry se podílí na experimentech LHC v CERN.

Děkan Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze vypisuje výběrové řízení na neakademickou pozici výzkumného pracovníka (začínající výzkumný pracovník R1, uznávaný výzkumný pracovník R2 nebo etablovaný výzkumný pracovník R3) na katedře softwarového inženýrství v Děčíně. Výzva je určena kandidátům ze všech oblastí výzkumu v počítačových vědách, informatice nebo aplikované matematice, které zahrnují zejména strojové učení a umělou inteligenci, softwarové inženýrství, aplikovanou informatiku, matematické modelování, matematickou optimalizaci, optimalizaci softwaru, distribuované, paralelní a klastrové výpočty, výpočetní geometrii.

Od uchazeče se očekává, že se bude věnovat vědeckému výzkumu, vývoji softwaru a dalším tvůrčím činnostem v rámci řešených projektů na KSI zaměřených na aplikaci AI. Vzhledem k časovému rámci projektu je nutný nástup od 1.1. 2026.  Nabízí se mzda až 100 000 Kč/měsíc (4 000 EUR/měsíc) v závislosti na kompetencích uchazeče. Předpokládáme hybridní model práce s možností zajištění ubytování v Děčíně.

Odborné požadavky

  • Ukončené magisterské vysokoškolské vzdělání (Ph.D. v oblasti Počítačových věd / Informatiky / Aplikované matematiky je výhodou),
  • znalost anglického jazyka (znalost českého nebo slovenského jazyka je výhodou),
  • prokazatelné zkušenosti s návrhem a implementací AI/ML modelů a s jejich nasazením do produkce v akademickém nebo průmyslovém prostředí,
  • znalost programování v jazyce Python (C++ nebo C# výhodou),
  • stabilní publikační činnost v časopisech indexovaných ve Web of Science nebo Scopus s celkovým publikačním rejstříkem odpovídajícím délce praxe je výhodou,
  • zkušenosti s mezinárodní vědeckou spoluprací je výhodou.

Přihláška

Přihláška musí být vypracovaná v anglickém, českém nebo slovenském jazyce a musí obsahovat průvodní dopis, odborný životopis, prohlášení o výzkumu (Research statement), seznam publikací, kopie dokladů (diplomů) o ukončeném vzdělání a odborné způsobilosti. Přiložte i jakékoli další dokumenty, které považujete za užitečné.

V případě zájmu zašlete kompletní přihlášku e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 31. srpna 2025.

Informace k výběru vhodného uchazeče

Výběrové řízení probíhá formou posouzení předložených dokumentů v prvním kole. Ve druhém kole proběhne osobní pohovor s vybranými uchazeči. Očekává se, že se výběrová komise sejde s uchazeči zařazenými do užšího výběru v září nebo říjnu 2025.

Neformální dotazy týkající se této pozice zasílejte na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

České vysoké učení technické v Praze se hlásí k rovným příležitostem a diverzitě. Vřele vyzýváme kvalifikované ženy, aby se přihlásily. Při posuzování vaší vědecké kariéry bude přihlédnuto k období výchovy dětí.

Přihlašovací jméno a heslo jsou stejné, jako do USERMAP (nebo KOS).

V případě ztráty nebo zapomenutí hesla či jména se obraťte na vašeho správce IT.